OTO NIERUCHOMOŚĆ - Recepta jak sprzedawać i nie zwariować !!?

10-06-2016

Każda oferta dostępna na rynku nieruchomości powinna być wyjątkowa. Dostrzeżenie jej wyjątkowości i wypromowanie na rynku to jedno z zadań Pośrednika – ale czy na pewno?

Sprzedając swoje mieszkanie bądź rozważny. Nie wystawiaj oferty bezpośrednio, jako ogłoszenie w przypadkowo wybranym portalu internetowym. Wtedy będziesz miał setki telefonów od anonimowych biur, agencji nieruchomości różnego pochodzenia, osób zainteresowanych, ale nie konkretnych, tylko po prostu oglądaczy – żartobliwie sportowców... Będą cię nachodzić i sprawdzać jak mieszkasz.

Niestety, narażasz się na wizyty osób niekoniecznie skupionych na nieruchomości... Przecież nikt nie sprawdza tożsamości osób, które dzwonią, tak po prostu z ulicy. Nie wiesz, kto i kiedy przyjdzie. Często dzwoniący umawiają się na prezentację, potem o tym zapominają, ty czekasz, poświęcasz swój czas, którego oni nie szanują.

Po 20-stu takich nieprzyjemnych sytuacjach zaczniesz mieć wątpliwości, będziesz rozczarowany i stracisz chęć na sprzedaż. A już na pewno nie osiągniesz zaplanowanego skutku i celu jakiego oczekiwałeś.

W najlepszym przypadku, a tak często bywa, twoja oferta trafi (za twoja zgodą naturalnie) do 15 biur czy agencji nieruchomości. Prezentowana będzie na 15 sposobów a osoba, która przyjdzie z Klientem będzie w twoim mieszkaniu pierwszy raz, tak samo jak potencjalny zainteresowany.

Co teraz? Zaczyna się spektakl teatralny, w którym wszyscy grają wariata, jakieś nieznośnie przedstawienie, z którego chcemy natychmiast wyjść. Niestety, masakra.

Klienci z ulicy będą nieustannie zdziwieni i zaskoczeni, że mieszkanie jest tylko dwu-pokojowe a nie trzy. Że łazienka jest bez okna. Że nie ma 40-metrowego tarasu z widokiem na Odrę tylko mały balkon. I co będzie dla Ciebie bardzo przykre, usłyszysz komentarze, że mieszkanie jest brzydkie. A przecież napisałeś w ogłoszeniu o wszystkim, o dwóch pokojach, o łazience bez okna, za to z dużą wanną, o małym, ale urokliwym i pełnym kwiatów balkonie. Wspomniałeś też, że przedpokój jest mały i ciasny.

Musisz wiedzieć, że ogłoszenia nie są automatycznie zapisywane tak samo na każdym portalu internetowym. Twoja oferta nagle znalazła się na 20 różnych portalach, zmieniona, zmodyfikowana, okrojona lub rozbudowana. Za każdym razem inna.

Recepta na twój ból głowy i niezadowolenie? W tej sytuacji należy poprosić o pomoc osobę zajmującą się sprzedażą zawodowo, która przygotuje dla Ciebie profesjonalna ofertę, z zaznaczeniem atutów twojego mieszkania. Zaprezentowaniem go z jak najlepszej strony.

Zdecydowałeś już o sprzedaży? Podjąłeś bardzo świadomą i ważną życiowo decyzję?

Teraz zrób kolejny absolutnie przemyślany krok - umów się z licencjonowanym Pośrednikiem. Najlepiej z polecenia. Jeśli takiego nie masz to wybierz osobę widniejącą na liście Polskiej Federacji Pośredników.

Podejmij decyzje o wartości mieszkania, strategii sprzedaży, organizacji i planu prezentacji. Ale nie rób tego sam, zrób to rozsądnie wraz ze swoim Pośrednikiem.

Dzięki temu sprawisz, że cały proces transakcyjny przebiegnie w sposób bezpieczny, zaplanowany i zorganizowany. Pod pełną kontrolą!!!

Zyskasz pewność, że osoby wchodzące i wychodzące z twojego mieszkania nie są anonimowe, a ich dane zostały sprawdzone, spisane i zweryfikowane.

Poczuj się bezpiecznie podczas sprzedaży współpracując z dobrym biurem nieruchomości.