Kredyty - FAQ

Nasi specjaliści współpracują ze wszystkimi bankami ogólnopolskimi, które udzielają kredytów hipotecznych. 

Usługi specjalistów kredytowych są bezpłatne.

Tak. Minimalny wkład własny do uzyskania kredytu hipotecznego wynosi 10%. Niektóre z banków wymagają 20% wkładu własnego.

Wkład własny potrzebny do uzyskania kredytu hipotecznego to minimum 10%. 

Dodatkowe koszty związane z kredytem hipotecznym są uzależnione od aktualnej oferty, czy też promocji w banku. Często w jednym Banku jest kilka wariantów kredytu hipotecznego. Dodatkowe koszty takie jak prowizja, wycena czy ubezpieczenie mogą sięgać od 0 do nawet kilkunastu tysięcy złotych - dlatego dobrze jest wcześniej spotkać się z ekspertem kredytowym i porównać oferty.

Nie. Minimalny wkład własny do uzyskania kredytu hipotecznego to 10%. Natomiast niektóre z banków wymagają 20% wkładu własnego. 

Nie jest powiedziane, że w banku w którym mamy konto i prowadzimy rachunek dostaniemy najlepszą ofertę. Klienci często tak myślą – co jest niestety błędem. Może się tak zdarzyć, jeżeli dany bank akurat w tym momencie będzie miał ofertę promocyjną. Niestety przy kredycie hipotecznym banki raczej nie stosują promocji lub robią to bardzo rzadko. Banki nie faworyzują swoich aktualnych klientów. 

Prowizja jest to jednorazowa opłata, pobierana za udzielenie kredytu. Zazwyczaj jest to jakiś procent od kwoty kredytu. Zdarza się, że prowizja wynosi 0%, ale zazwyczaj banki odbijają to sobie na innych opłatach.

Marża jest częścią składową rocznego oprocentowania kredytu. Jest to wartość, jaką bank zarabia udzielając (uruchamiając) kredyt. 

  • Dostęp do wielu ofert – możliwość wybrania oraz porównania kilkunastu banków i wariantów
  • Wygodę – wszystkie formalności załatwisz w jednym miejscu
  • Czas – sprawnie przeprowadzimy Cię przez proces kredytowy
  • Profesjonalną obsługę – doświadczenie, sprawdzone metody działania

Tak. W każdym banku można wcześniej spłacić kredyt, natomiast niektóre banki przez pierwsze 3 do 5 lat mogą pobierać za to dodatkową prowizję - od 1 do 3,5% wartości kredytu pozostałego do spłaty.  

Tak. Jest to cały czas kredyt hipoteczny. Remont lub wykończenie mieszkania podnosi jego wartość, wiec banki nie mają nic przeciwko temu. 

Nie. W chwili obecnej nikt nie ma takich problemów. Oczywiście dobra historia kredytowa zawsze jest mile widziana, ale jej brak absolutnie nie stanowi problemu w uzyskaniu kredytu hipotecznego. 

Tak. Wszystkie środki jakie wpłacane są bezpośrednio do dewelopera przed lub po umowie deweloperskiej stanowią wkład własny.  

Czas potrzebny na dopełnienie wszystkich formalności związanych z kredytem jest uzależniony od konkretnego banku. Średnio przyjmuje się, że od momentu złożenia wniosku do wypłaty kredytu zajmuje od 4 do 6 tygodni. W bankach z droższą ofertą może to zająć mniej czasu, z kolei w bankach z najlepszą ofertą okres ten może się nieco wydłużyć. 

Dokumenty, na które się czeka i które najszybciej tracą swoją ważność to przede wszystkim zaświadczenia o dochodach. Okres ich ważności to przeciętnie 30 dni.

Im szybciej udamy się do pośrednika finansowego tym lepiej. Najlepiej zanim zacznie szukać się nieruchomości. Przede wszystkim po to, by sprawdzić na jakie mieszkanie nas stać. Najpóźniej natomiast, według naszego doświadczenia na kilka dni przed podpisaniem Przedwstępnej Umowy Sprzedaży (lub Umowy Deweloperskiej). Chodzi o to, by zweryfikować aktualne oferty i jeszcze raz wszystko dla pewności sprawdzić.